Yaşayan İstanbul Maketi ‘iki kat’ göz alacak
Emlaktasondakika 15.03.16

Yaşayan İstanbul Maketi ‘iki kat’ göz alacak Emlaktasondakika 15.03.16

 

 

Fransa’nın Cannes şehrinde bu yıl 15-18 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen MIPIM Fuarı’nda İstanbul yine dev maketi ile dikkatleri çekecek.


Türk gayrimenkul sektörünün yeni projelerini ve gelişen şehirlerini tanıtma imkanı sunan MIPIM, kapılarını tüm ihtişamıyla açtı. Birçok ülkeden projenin sergilendiği fuarda Türkiye de dev tanıtım alanı ile yerini aldı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen MIPIM'de İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından hazırlatılan Yaşayan İstanbul Maketi, bu yıl iki kat artarak görücüye çıktı. 2015'te 300 metrekare olan İstanbul Gayrimenkul Çadırı bu yıl 685 metrekareye ulaştı

 

 


İSTANBUL'UN 24 SAATİ MIPIM'DE


"Star of Housing" temasıyla hazırlanan İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı, hem konumu hem içeriği hem de gün boyu gerçekleşecek etkinlikleri ile MIPIM'de her an sahnede olacak. İlk kez geçen yıl tanıtılan Yaşayan İstanbul Maketi, bu yıl da İstanbul Çadırı'nda yer alacak. Geçen yıla göre iki daha büyütülen İstanbul maketinde şehrin tüm ışıltılarına ve projelerine yer veriliyor.

 

 


Dört mevsim İstanbul'u 96 metrekarelik makette yaşatacak olan maket, bugüne kadar yapılmış en büyük İstanbul maketi olma özelliği taşıyor. Ses ve görüntü efektleriyle büyük etki uyanduran maket, İstanbul'un 24 saatini fuar ziyaretçilerine sunuyor.