RJ Models Yaşayan İstanbul Maketi ile MIPIM'de
MallReport 10.03.16

RJ Models Yaşayan İstanbul Maketi ile MIPIM'de MallReport 10.03.16

RJ Models, ‘ Yaşayan İstanbul Maketi ’ile MIPIM’de

MIPIM 2015’te sergilenen 96 metrekarelik ‘Yaşayan İstanbul Maketini’, yaklaşık 5 haftada bitirdiklerini ve bu maketle ‘Stevie International Business Gold Award’ ödülünü kazandıklarını belirten RJ Models’in kurucu ortakları Uğur Maslamani ve Hakan Özkan, “MIPIM 2016’ya İstanbul maketini tekrar götürüyoruz. MIPIM 2016’da teknolojimizi ve kalitemizi daha da ileriye götürerek maketlerimizi sunmaya devam edeceğiz” dediler.

 

Maket konusunda dünya lideri olan Hong Kong merkezli RJ Models firmasının tüm Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Avrupa ve komşu ülkelerdeki resmi temsilciliğini ve ortaklık haklarını alarak RJ Models Türkiye olarak hizmet verdiklerini belirterek sözlerine başlayan RJ Models’in kurucu ortakları Uğur Maslamani ve Hakan Özkan, “RJ Models fabrikası farklı zaman dilimi ve bölgelerdeki müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet eder. Shenzhen’de 1995 yılında kurulmuş olan fabrikamız bütün dünyada kendi kategorisinde en büyük tesise sahip olan maket firması. Yıllık ortalama 700 adet maket üreten firmamız 500’den fazla çalışanı ile 24 saat üretim yapabilme kapasitesine sahip olup dünyanın her yerine teslim ve kurulum yapıyor. RJ Models, dünyaca tanınmış birçok mimar ve yatırımcı ile çalışıyor” diyerek RJ Models’in faaliyet alanlarına ilişkin bilgiler verdiler. Müşterilerinin hayal ettikleri veya projelendirdikleri konsepti, istenilen büyüklükte ve dünya standartlarında hızlı ve pratik çözümlerle bire bir canlandırabildiklerine değinen RJ Models’in kurucu ortakları Uğur Maslamani ve Hakan Özkan, “Master Plan maketleri, ticari alan maketleri, konut maketleri, havaalanı, köprü ve kentsel dönüşüm maketleri gibi her türlü yapının maketlerini yapabiliyor, birçok alanda dünya çapındaki tecrübesiyle hizmet veriyor” dediler.


“ÖLÇEK BÜYÜKLÜĞÜNE RAĞMEN DETAYLAR HER ZAMAN ÖNEMLİDİR”


Değişiklik ve güncellemeye uygun olarak üretilen maketlerin ışık efektleri ve sokak aydınlatması ile gerçeği birebir yansıtacak şekilde ve detaylarda üretildiğini ve talep edilmesi durumunda hareketlilik efektlerinin (maketin açılıp kapanması, gemilerin yüzdürülmesi, tren ve arabaların hareket ettirilmesi v.b) maketlere eklenebildiğini dile getiren Uğur Maslamani ve Hakan Özkan, “Maketlerimiz MAPIC, MIPIM Cityscape, WTM gibi uluslararası fuarlarda da sergilendiğinden dünya genelinde gerçekleştirilen tüm fuarlarda geçerli olan (yangın, güvenlik, elektrik koruma önlemleri vs.) asgari standartlara uyumluluk gösterir. MIPIM 2015’te gurur kaynağımız olan 96 metrekarelik ‘Yaşayan İstanbul Maketimiz’, bizim büyük bir zevkle, gururla ve üzerinde detaylı çalışarak yaptığımız bir iş. O kapasitede bir maketin yapılabilme olasılığını birçok maket firması aklından bile geçirmezken, biz 96 metrekarelik maketi yaklaşık 5 haftada bitirdik. MİPİM 2015’te sergilenen maketimiz Dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan ‘Stevıe International Business Gold Award ’ ödülünü kazandı. Projeleri, kültürel ve tarihi mirası ile İstanbul’un dünyaya tanıtıldığı maketimizde, şehrimizin marka değerine de katkı sağladık. Bu sene de aynı şekilde MIPIM 2016’ya İstanbul maketini tekrar götürüyoruz. Ayrıca birçok belediye ve özel sektöre de maketler yapıyoruz. MIPIM 2016’da teknolojimizi ve kalitemizi daha da ileriye götürerek maketlerimizi sunmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundular.